VSR:n sivustoon
 

VSR-Cup: valjakkoajo 05/2017

Cup-sijoitukset huomioidaan VSR:n alaisessa suomenhevosten laatuarvostelussa (SLA) ja cupin sijoituksesta saa aina yhden (1) lisäpisteen per sijoitus.

  • Kilpailupäivä: 31.05.2017
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä: 29.05.2017
  • Vastuuhenkilö: Werry
  • Järjestyspaikka: Hortensian Suomenhevoset
  • Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella

Luokat

  1. Noviisi yhdistetty yksiköille
  2. Vaativa yhdistetty yksiköille
  3. Vaikea yhdistetty yksiköille
  4. Noviisi yhdistetty parivaljakoille
  5. Vaativa yhdistetty parivaljakoille
  6. Vaikea yhdistetty parivaljakoille

Osallistumisrajoitukset

  • Kilpailut ovat avoinna ainoastaan suomenhevosille!
  • Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
  • Ohjastaja saa tuoda kymmenen (10) valjakkoa yhteen luokkaan
  • Hevonen saa osallistua yhteen (1) luokkaan
  • Hevonen saa osallistua vain kerran yhteen luokkaan

Osallistumisohjeet

  • Osallistumiset otsikolla VSR-Cup Valjakko osoitteeseen virtuaalitalliellen@hotmail.fi
  • Seuraavassa muodossa:

    Luokka 1
    Ohjastaja - Hevonen

    Pariluokkiin:
    Luokka 4
    Ohjastaja - Hevonen & Hevonen

Osallistujat

Luokka 1: Noviisi yhdistetty yksiköille

1. Eenu - Huithapeli
2. tvisha - Vähäpellon Savumerkki
3. Milja - Kuvitella KAS
4. tvisha - Pirunkorven Pantteri
5. Werry - Herkon Tavi-Tintti
6. Milja - Mörkövaaran Karmelia
7. tvisha - Mörkövaaran Taikajuoma
8. dookie - Astran Vipinä
9. dookie - Hornanhopia
10. Mirkku - Huvitutin Kavaljeeri
11. Ireth - Viisikon Jestas
12. Milja - Fiktion Sirkku
13. Milja - Hengenvaaran Hallatar
14. dookie - Untamo Unipossu
15. meea - Tuulenpesän Kuusoturi
16. dookie - Rikinä
17. dookie - Kadotettu Josius
18. Ireth - Viisikon Sadepisara
19. Ireth - Mörkövaaran Enneuni
20. Milja - Koistilan Arna
21. tvisha - Mörkövaaran Kipinävahti
22. Jannica - Runon Luka
23. Jannica - Adinan Wiikarin Maine
24. Milja - Kuukarin Revontuli
25. Ireth - Poniitta BRE
26. dookie - Turmeltajan Pietro
27. dookie - Viisikon Paluujälki
28. tvisha - Mörkövaaran Onnenapila
29. Werry - Armon Säälipoika
30. Milja - Tuulenpesän Kaarnikas
31. Jannica - Adinan Muumi
32. Werry - Hallasoihtu
33. dookie - Vähäpellon Pusupilvi
34. Ireth - Kuinka Aurinko Voitettiin
35. Anniina N. - Fiktion Feeliks
36. Milja - Fiktion Vivenna
37. Milja - Tuulenpesän Briljanssi
38. tvisha - Huvitutin Kultaruusu
39. Milja - Fiktion Meliisa
40. dookie - Vähäpellon Varjonuotti
41. yaren - Tiilikan Uninuttu
42. yaren - Tiilikan Kottarainen
43. Werry - Aavan Suvisade

Luokka 2: Vaativa yhdistetty yksiköille

1. meea - Vähäpellon Hopeakerttu
2. Milja - Fiktion Jymäytys
3. meea - Hengenvaaran Talventuoja
4. Werry - Kasmiira
5. yaren - Vinhama
6. Milja - Varismäen Revontiera
7. Jannica - Hunajamäen Helmipöllö
8. Werry - Rohdon Tavetti
9. Ireth - Viisikon Sinitaivas
10. yaren - Riiviöiden Manumainio
11. yaren - Tuulenpesän Romilda
12. Milja - Viisikon Metkuliisa
13. yaren - Hengenvaaran Hallavainen
14.  Werry - Vähäpellon Kermanekku
15. dookie - Yötuulen Puskahuutelija
16. Milja - Viisikon Briljantti
17. Werry - Vähäpellon Taskuraketti
18. yaren - Ventoksen Hapsiainen
19. Ireth - Tuulenpiiskaama Vinkuheinä
20. Ireth - Viisikon Tuulenraivo
21. dookie - Turmeltajan Tulikukka
22. dookie - Turmeltajan Roihia
23. Ireth - Viisikon Leino
24. dookie - Vähäpellon Vipinäkinttu
25. Anniina N. - Katsotko Kevääseen
26. dookie - Tuulenpesän Karelia
27. Mirkku - Kantrityttö
28. meea - Lumimarja
29. dookie - Nanetta
30. yaren - Vähäpellon Nokiriekko
31. Milja - Fiktion Katriikka

Luokka 3: Vaikea yhdistetty yksiköille

1. Ireth - Hopealan Virvaleikki
2. Ireth - Tähtisikermä
3. Ireth - Loisto-Tuuri

Luokka 4: Noviisi yhdistetty parivaljakoille

1. tvisha - Vähäpellon Tervaliina & Vähäpellon Mistelli
2. tvisha - Vinhapolkka & Mörkövaaran Jasmiina
3. tvisha - Pusuhippa & Metsänhaltija
4. tvisha - Fiktion Huntu & Tuulenpesän Valonhohde
5. Ireth - Viisikon Nuttu Nurin & Viisikon Onni Oikein
6. Ireth - Sadun Ilomieli & Fiktion Proosa
7. tvisha - Rapanhapakko & Ikurouta
8. Milja - Fiktion Pihka & Fiktion Minea
9. tvisha - Moon Suklaahippu & Mörkövaaran Villivadelma
10. tvisha - Vähäpellon Karkkihirmu & Taikaoppi
11. tvisha - Pilvenpisara & Mörkövaaran Jäälintu
12.  tvisha - Mörkövaaran Miekkalilja & Mörkövaaran Minessa
13. Ireth - Fiktion Kaarnalaiva & Viisikon Hangenkierä

Luokka 5: Vaativa yhdistetty parivaljakoille

1. Ireth - Hullunmylly && Haudanhaalea
2. Milja - Fiktion Wanilja & Fiktion Armi
3. tvisha - Mörkövaaran Ärrinmurrin & Hengenvaaran Karkulainen
4. Ireth - Kekkuliisa && Seile
5. tvisha - Kuuralehdon Kuukrokantti & Takatalvi
6. tvisha - Mörkövaaran Kuuraparta & Pirunkorven Tähtimö
7. Ireth - Hengenvaaran Huisketar && Riiviöiden Tiusa

Luokka 6: Vaikea yhdistetty parivaljakoille

ei pidetty