VSR:n sivustoon
 

VSR-Cup: valjakkoajo 06/2017

Cup-sijoitukset huomioidaan VSR:n alaisessa suomenhevosten laatuarvostelussa (SLA) ja cupin sijoituksesta saa aina yhden (1) lisäpisteen per sijoitus.

  • Kilpailupäivä: 30.06.2017
  • Viimeinen ilmoittautumispäivä: 29.06.2017
  • Vastuuhenkilö: Werry
  • Järjestyspaikka: Hortensian Suomenhevoset
  • Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella

Luokat

  1. Noviisi yhdistetty yksiköille
  2. Vaativa yhdistetty yksiköille
  3. Vaikea yhdistetty yksiköille
  4. Noviisi yhdistetty parivaljakoille
  5. Vaativa yhdistetty parivaljakoille
  6. Vaikea yhdistetty parivaljakoille

Osallistumisrajoitukset

  • Kilpailut ovat avoinna ainoastaan suomenhevosille!
  • Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
  • Ohjastaja saa tuoda kymmenen (10) valjakkoa yhteen luokkaan
  • Hevonen saa osallistua yhteen (1) luokkaan
  • Hevonen saa osallistua vain kerran yhteen luokkaan

Osallistumisohjeet

  • Osallistumiset otsikolla VSR-Cup Valjakko osoitteeseen virtuaalitalliellen@hotmail.fi
  • Seuraavassa muodossa:

    Luokka 1
    Ohjastaja - Hevonen

    Pariluokkiin:
    Luokka 4
    Ohjastaja - Hevonen & Hevonen

Osallistujat

Luokka 1: Noviisi yhdistetty yksiköille

1. Ireth - Poniitta BRE
2. Werry - Hallasoihtu
3. Milja - Fiktion Meliisa
4. tvisha - Mörkövaaran Taikajuoma
5. Milja - Fiktion Sirkku
6. Melina - Jukolan Jalavatar
7. Milja - Hengenvaaran Hallatar
8. Werry - Herkon Tavi-Tintti
9. Milja - Kuukarin Revontuli
10. Melina - Naavaneito
11. Jannica - Adinan Muumi
12. Ireth - Kuinka Aurinko Voitettiin
13. Werry - Aavan Suvisade
14. Milja - Mörkövaaran Karmelia
15. Milja - Fiktion Vivenna
16. Jannica - Adinan Wiikarin Maine
17. tvisha - Vähäpellon Savumerkki
18. Milja - Koistilan Arna
19. Milja - Tuulenpesän Briljanssi
20. Ireth - Viisikon Sadepisara
21. Melina - Runon Hurmori
22. Melina - Inkerelli
23. Jannica - Runon Luka
24. Werry - Armon Säälipoika
25. Anniina N. - Fiktion Feeliks
26. Ireth - Viisikon Jestas
27. tvisha - Pirunkorven Pantteri
28. Ireth - Mörkövaaran Enneuni
29. Milja - Kuvitella KAS
30. Milja - Tuulenpesän Kaarnikas

Luokka 2: Vaativa yhdistetty yksiköille

1. Milja - Viisikon Briljantti
2. Werry - Vähäpellon Taskuraketti
3.  Milja - Fiktion Katriikka
4. Milja - Viisikon Metkuliisa
5. Melina - Hengenvaaran Minerva
6. Ireth - Tuulenpiiskaama Vinkuheinä
7. Anniina N. - Katsotko Kevääseen
8. Milja - Varismäen Revontiera
9. Milja - Fiktion Jymäytys
10. Jannica - Hunajamäen Helmipöllö
11. Werry - Kasmiira
12. Ireth - Viisikon Leino
13. Ireth - Viisikon Sinitaivas
14. Ireth - Viisikon Tuulenraivo
15. Werry - Vähäpellon Kermanekku
16. Werry - Anttoonio
17. Melina - Tuulenpesän Seireeni

Luokka 3: Vaikea yhdistetty yksiköille

1. Ireth - Hopealan Virvaleikki
2.  Ireth - Tähtisikermä
3. Ireth - Loisto-Tuuri

Luokka 4: Noviisi yhdistetty parivaljakoille

1. Milja - Fiktion Pihka & Fiktion Minea
2.  tvisha - Mörkövaaran Miekkalilja & Mörkövaaran Minessa
3. Ireth - Viisikon Nuttu Nurin & Viisikon Onni Oikein
4. tvisha - Moon Suklaahippu & Mörkövaaran Villivadelma
5. tvisha - Pusuhippa & Metsänhaltija
6. tvisha - Rapanhapakko & Vinhapolkka
7. Ireth - Fiktion Kaarnalaiva & Viisikon Hangenkierä
8. tvisha - Vähäpellon Tervaliina & Huvitutin Kultaruusu
9. Ireth - Sadun Ilomieli & Fiktion Proosa
10. tvisha - Pilvenpisara & Mörkövaaran Jäälintu
11. tvisha - Fiktion Huntu & Tuulenpesän Valonhohde

Luokka 5: Vaativa yhdistetty parivaljakoille

1. tvisha - Taikaoppi & Tähtiensota
2. tvisha - Mörkövaaran Ärrinmurrin & Hengenvaaran Karkulainen
3. tvisha - Kuuralehdon Kuukrokantti & Takatalvi
4. Ireth - Kekkuliisa && Seile
5. Ireth - Hengenvaaran Huisketar && Riiviöiden Tiusa
6. Ireth - Hullunmylly && Haudanhaalea
7. Milja - Fiktion Wanilja & Fiktion Armi
8. tvisha - Mörkövaaran Kuuraparta & Pirunkorven Tähtimö

Luokka 6: Vaikea yhdistetty parivaljakoille

 ei pidetty